Orban wyczekuje upadku Tuska i Kaczyńskiego u władzy

  • Posted on 4 lipca, 2012 at 15:41

Premier Węgier Viktor Orbán przedstawił wczoraj w parlamencie 10-punktowy plan zachęt i ulg dla zatrudnionych i przedsiębiorców, „….”Kluczowym punktem rządowego programu jest 50-procentowe obniżenie składek płaconych przez pracodawców i pracowników w grupie wiekowej poniżej 25 lat lub 55 plus. Zmniejszy się również opodatkowanie firm,które zatrudnią osoby długotrwale bezrobotne oraz młode matki. Obniżka ma ułatwić im powrót na rynek pracy. Premier zapowiedział także zmniejszenie obciążeń podatkowych dla drobnych przedsiębiorców i ułatwienia w płatnościach podatków. Niektóre firmy zapłacą tylko podatek VAT„….(źródło) Do tego Orbán „wprowadził liniowy podatek na poziomie16 proc.więcej )

Tusk panicznie boi się Orbán a i jego rewolucji na Węgrzech O skali paniki nomenklatury II Komuny i reżimowych mediów świadczy całkowite przemilcza , próba zmilczenia na śmierć dokonań węgierskiego premiera . Nie ma się co dziwić . Orbán to antyteza Tuska . Orbán obejmując rząd zastał gigantyczne zadłużenie , do jakiego doprowadzili socjalistyczni polityczni kryminaliści . Słynne słowa herszta tej lewicowej bandy Ferenca Gyurcsany’ego „Kłamaliśmy rano i wieczorem. Tusk zaś zostawi piramidę długów . Tusk hołubi zagraniczne koncerny i finansjerę , Orbán faworyzuje słabszych Węgrów kosztem eksploatujących gospodarczo Węgrów obcych koncernów . Tusk w obłąkańczym widzie podnosi podatki dla Polaków , niszczy podstawy ekonomiczne i etyczne rodziny , Orbán obniża podatki dla Węgrów , likwiduje praktycznie VAT dla małych firm , wzmacnia ekonomicznie i prawnie węgierskie rodziny . Orbán fundamenty ideologicznym swojego rządu oparł o prawa człowieka w tym prawo dzieci do życia w sprzyjających ich rozwojowi warunkach, czyli w rodzinie oraz innego prawa człowieka, dotyczące jego godności , ordynarnie łamanego w II Komunie . Przypomnę krótko ten problem:

Otóż prawa człowieka w dziale wolności i prawa ekonomiczne, socjalne i kulturalne zawiera prawo człowieka do „odpowiedniego i zadowalającego wynagrodzenia, zapewniającego jednostce i jej rodzinie egzystencję odpowiadającą godności ludzkiej”…( źródło)

I alarm Europy w sprawie praktyk Tuska „Prawie 2 miliony pracujących Polaków nie mogą wyżyć z pensji” – wynika z raportu Komisji Europejskiej…( więcej) . Ostatnie dane mówią już o trzech milionach.

Indyferentny i cyniczny Tusk wraz z hunwejbinem politycznej poprawności Palikotem w ramach inżynierii społecznej , a także w celu sterroryzowania społeczeństwa opiera się zaś między innymi na totalitaryzmie homoseksualnym . Termin ten ukuł Warzecha „o po prostu przejaw homoseksualnego totalitaryzmu.”…(więcej )

Nomenklatura II Komuny z Tuskiem i Rostowskim , głównym architektem podatkowej eksploatacji Polaków próbują stworzyć kordon sanitarny wobec rewolucji węgierskiej . Zaraza może się rozlać poza granice Węgier. Tym bardziej ,że w Polsce panują sprzyjające temu warunki . W Polsce zbudowano fenomen współczesnej Europy . Realna ,opozycję , prawdziwy silny ruch anty establishmentowy skupiony wokół charyzmatycznego lidera jakim jest Kaczyński . Nie jest dla nikogo tajemnicą, że Orbán tylko czeka na dzień, kiedy upadnie Tusk, a władzę przejmie Kaczyński.

Węgry są pierwszym narodem w Europie, który dokonał wyborczego zrywu narodowego. Orbán próbuje wyzwolić Węgry spod politycznej i ekonomicznej okupacji oligarchii, głownie niemieckiej. Zrzuca jarzmo terroru ideologicznego politycznej poprawności.

Trzeba tutaj przypomnieć haniebny atak niektórych na Wegry „List Michnika , Havla i 69 innych osób” wzywający władze Unii Europejskiej właściwie… do obalenia legalnie wybranego rządu Orbána. Fragment apelu „Zwróciliśmy się do Parlamentu Europejskiego, Komisje Europejskiej, i Rady Europy oraz do rządów państw europejskich i partii politycznych, dla których istotna jest prawdziwa jedność Europy. Wzywamy was do podjęcia zdecydowanych działań, aby utrzymać naszą Europę demokracji we właściwym kierunku.”…(więcej)

Orbán walczy samotnie, w ekstremalnie trudnych warunkach reformuje kraj. Upadek rządu Tuska i dojście do władzy Kaczyńskiego byłbym mu na rękę , a kto wie, czy tez zwrot polityczny w Polsce nie jest warunkiem ocalenia Orbána i węgierskiej rewolucji. Orbán jeszcze zanim doszedł do władzy planował sojusz polityczny z Polską. Przejecie władzy przez stronnictwo pruskie i Tuska oraz Zamach Smoleński przekreśliły te plany.

Premier Węgier Viktor Orbán z pierwszą zagraniczną wizytą przyjedzie do Warszawy – poinformował „Rz” nowy wicepremier i prawa ręka przywódcy FideszuTibor Navracsics, który od dawna za tym lobbował… „To nasz moralny obowiązek wobec Polski – naszego tradycyjnego sojusznika” – uważa Navracsics. Zarówno on, jak i nowy szef węgierskiej dyplomacji Janos Martonyi chcą, by Węgry ożywiły swoje relacje z Polską… ( więcej)

Przypomnę również słowa samego Orbána: „Przyjaźń polsko-węgierska oparta na istniejącej od zarania dziejów solidarności między naszymi narodami może być traktowana jako ideowy pierwowzór Unii Europejskiej – pisze premier Węgier „…Dlaczego Europa Środkowa jest dla nas ważna? Przede wszystkim dlatego, że ją kochamy. Region ten jest większą ojczyzną, zarówno dla nas, Węgrów, jak i pozostałych narodów zamieszkujących te tereny. Stąd bierze się naturalne dla nas, Węgrów, uczucie, że w Polsce czujemy się znacznie bardziej u siebie niż w innych rejonach świata. Między krajami Europy Środkowej jest bowiem pewne podobieństwo, mieszkające na tym obszarze narody tworzą wspólnotę i jako jej członkowie – jak zwykło się mówić – „rozumieją się w pół słowa. (…) Pewne natomiast jest to, że zawierane są nowe porozumienia i sojusze, a ten proces daje nam, narodom środkowoeuropejskim, wielkie możliwości. Cały region może zostać dowartościowany, jeśli zdołamy sprostać temu procesowi i wystąpić w jego ramach jako inicjatorzy. Przytoczył on słowa wypowiedziane ponad 1000 lat temu przez papieża Sylwestra II, który przekazując przedstawicielowi narodu węgierskiego klejnoty koronne, podobno napomniał stojących przed nim posłów polskich i węgierskich, by póki świat światem ich narody żyły w przyjaźni, wzajemnie się wspierając, bo gdyby którykolwiek z nich chciał przyczynić się do zguby drugiego, także na siebie ściągnie nieszczęście” …(więcej)

Premier Węgier Wiktor Orbán mówił, że bez wielkiego poparcia Polski, Węgry nie byłyby wolnym krajem. Przypomniał, że Polacy dali światu papieża i „Solidarność”, a przez to wolność i niezależność poglądów. Szef węgierskiego rządu mówił, że rozpoczyna się nowy i nieznany rozdział w historii ludzkości i obawiamy się, że możemy utracić wartości, które są tak ważne dla nas. Wiktor Orbán mówił, że Węgrzy życzą Polakom: niech pan Bóg da wam dużo siły, zdrowia, i niech da dobrych sąsiadów, sprawdzonych partnerów, dużo dzieci i dużo pracy, która będzie miała owoce i sens. „…..( więcej)

I na koniec powody dla których Orbán jest wrogiem publicznym numer jeden kapłanów politycznej poprawności: 

Jarosław Szarek tak opisuje działania Orbána „W 2007 roku Orbán mówił: „Nikt nie przypuszczał, że odpowiedzialny rząd kraju może uczynić z całym narodem to, co wcześniej czynili tylko obcy: w interesie utrzymania władzy oszukali i ograbili własny naród. Wypróbowali na swoich przeciwnikach politycznych wszystkie środki moralnego niszczenia, przypisali im własne kłamstwa. Przełożyli własne interesy nad interesy ogółu i nie próbują się już nawet powoływać na wyższe idee. Wszystkie warstwy społeczeństwa obciążyli negatywnymi skutkami własnej niezdatności, fałszywego myślenia o historii i moralnego nihilizmu”. Wymieniał pogardę dla samych siebie, wyśmiewanie i zniesławianie rodziny, społeczeństwa, narodu, religii, pogardę dla obowiązku i pracy... „My, Węgrzy, żyjemy w świecie metodycznego wzbudzania nienawiści. Na własnej skórze czujemy intelektualny gwałt, jaki nam zadają, pragnąc, byśmy znienawidzili wszystko, nawet samych siebie…”…. „Silna społeczność nie da sobie odebrać praw wolności. Nie można jej wpędzić w kryzys i dezintegrację, niemożliwe, by przywódcy bezkarnie ją okłamywali i zmuszali do płacenia ceny za kłamstwa i zaniedbania, którym są winni. A właśnie to zdarzyło się nam, Węgrom… Węgry, nasza Ojczyzna,są dziś krajem słabym… staliśmy się ostatnimi”.

Szarek: „Dzisiaj to my jesteśmy bliscy stwierdzenia: „To zdarzyło się nam, Polakom…”. zawołaniem: „Boże, błogosław Węgrów”, rozpoczyna się węgierska konstytucja uchwalona w kwietniu 2011 roku, po objęciu władzy przez ugrupowanie Fidesz Viktora Orbána. „…W konstytucji znalazły się – obok wyraźnego odwołania do chrześcijaństwa – również definicja małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety oraz zapis o prawnej ochronie życia ludzkiego. „….( więcej)

Marek Mojsiewicz


Dodaj komentarz

Top